07.05.2014 р. в приміщенні ЗОШ № 2 відбулося засідання творчої лабораторії вчителів початкових класів. На засіданні було розглянуто питання теоретичного та практичного характеру щодо розвитку. креативних здібностей особистості молодшого школяра в контексті Державного стандарту початкової загальної освіти. Семінар відкрила методист ММК Михайлик С.О., яка ознайомила присутніх з темою та планом засідання. Презентацію з досвіду роботи "Розвиток креативних здібностей молодших школярів на уроках" було представлено вчителями початкових класів ЗОШ № 2..Слід відмітити творчий підхід керівника творчої лабораторї Балан С.М., вчителя-методиста щодо використання комп'ютерних технологій під час даного засідання. Присутні вчителі з інших шкіл висловили своє враження та поділилися власним досвідом роботи з даного питання. Учасники семінару отримали домашнє завдання щодо підготовки пунктів методичних рекомендацій з розвитку креативних здібностей учнів початкових класів, які планується прийняти на наступному засіданні творчої лабораторії.
08.05.2014 р. на базі ЗОШ № 9 відбулося засідання міського мтодичного об'єднання вчителів української мови та літератури ..Основним питанням засідання була підготовка до Державної підсумкової атестації, зокрема методики проведення та критеріїв оцінювання диктанту в 9 класах та переказу в 11 класі. Методист ММК піідвела підсумки участі учнів в творчих конкурсах.Члени ММО визначили шляхи покращення результативності роботи зх обдарованими учнями. Наприкінці засідання учасники опрацювали методичні рекомендації щодо проведення ДПА з предмету в 9, 11 класах.
07.05.2014 р.відбулосячергове засідання міської науково-методичної ради.
Члениради розглянули наступний порядок денний:
Про формування мовленнєвої компетентності учнів 1-х класів ЗОШ № 4,6 на уроках навчання грамоті шляхом впровадження інноваційних технологій (Михайлик С.О., методист ММК)
Про методичний супровід Державної підсумкової атестації в 4,9,11 класах(методисти ММК).
Про схвалення адаптованих, авторських програм курсів, факультативів, гуртків .
Перед розглядом питань порядку денного головуюча радою Воронкова В.С. ознайомила учасників засідання з порядком денним, зі змістом нових нормативних документів, які видано МОН України останнім часом.
Під час свого виступу методист ММК Михайлик С.О.підкреслила значущість навчання дітей рідної мови, опанування з 1-го класу всіма видами мовленнєвої діяльності (аудіювання, говоріння, читання й письма) відповідно до Державного стандарту початкової загальної освіти. Під час вистутупу заступників директорів ЗОШ № 4 Кучер В.В., ЗОШ № 6 Куницької В.К б було наголошено, що даному питанню в школах приділяється значна увага, діти мають хороші результати навчання. Зверталась увага також на наступність між дошкільною та початковою ланками освіти в умовах впровадження нового Державного стандарту початкової освіти. Ухвалили:матеріал довідки взяти до відома та практичного використання у роботі навчальнтих закладів, особливу увагу звернути на подальше удосконалення інноваційної культури учителів.
По другому питанню методисти ММК ознайомили присутніх з особливостями проведення ДПА в 2013/2014 навчальному році.
Міністерство запрошує до громадського обговорення внесення зміни до Типових навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеню.Зокрема, вивчається питання про збільшення кількості годин предмету «Захист Вітчизни» за рахунок варіативної складової навчальних планів.Свої пропозиції та зауваження щодо оптимізації Типових навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеню просимо надсилати до 20 травня 2014 року на e-mail:dsm1@ukr.net.
Цього року вага шкільного атестата складе 60 балів
Цього року максимальний бал шкільного атестата, який зможуть отримати випускники загальноосвітніх навчальних закладів для участі у вступній кампанії, дорівнюватиме 60 балам. Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт в інтерв’ю газеті "Урядовий кур’єр".
"Я хочу відразу сказати, що ці зміни, які вже практично підготовлені, будуть полегшувати життя абітурієнтам та їхнім батькам, з одного боку, а також університетським приймальним комісіям - з іншого", - зазначив міністр.
За його словами, скасовано норму про нарахування 70 балів за видатні інтелектуальні досягнення, оскільки цей критерій є дуже суб’єктивним. Окрім того, планується скоротити час вступної кампанії, оскільки два місяці - це забагато й практично не дає змоги відпочити університетським викладачам.
"Що ж до шкільного атестата, то вирішили, що цього року буде 60 балів. Чому? Наші школи мають різні професійні стандарти: від відверто слабких до дуже сильних. У сильній школі, яка є вимогливою, отримати найкращий бал атестата важче, ніж у слабкій. А це несправедливо. У Фінляндії, приміром, зовсім не відіграє ролі, де школа розміщена, - за Полярним колом чи у Гельсінкі, - рівень викладання, ставлення до учня й вимоги однаковісінькі. У нас, на жаль, є дуже великі відмінності, тому на цей рік ми запланували 60 балів", - підкреслив Квіт.
Він також висловив сподівання, що абітурієнти заздалегідь будуть визначатися з пріоритетністю напрямів вступу.
"Що це означає? Вони не просто подаватимуть документи в п’ять університетів на три напрями підготовки в кожен, тобто на три бакалаврські програми, але ще й визначатимуть, який саме напрям для них є найбільш бажаним. На цьому тижні ми оприлюднимо всі зміни", - повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт.
Як відомо, останніми роками для відбору абітурієнтів, які вступали до вишів України на основі повної середньої освіти, до конкурсного бала додавався середній бал шкільного атестата, максимальна вага якого дорівнювала 200 балам.
Вступна кампанія до вищих навчальних закладів стартує 1 липня, їй передуватиме проведеннязовнішнього незалежного оцінювання, що розпочнеться 3 червня. Для отримання інформації про зовнішнє незалежне оцінювання та вступну кампанію 2014 року приєднуйтесь до групи Абітурієнт 2014 Вконтакте.
Наказ Міністерства № 458 від 16.04.2014 "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства освіти і науки України від 26.01.2011 №58" переглянути
Наказ Міністерства № 357 від 14.04.2014 "Про утворення робочої групи з питань підготовки моніторингового дослідження якості підручників для загальноосвітніх навчальних закладів" переглянути
Наказ Міністерства № 329 від 08.04.2014 "Про розроблення нового порядку і змісту державної атестації загальноосвітніх навчальних закладів" переглянути
Наказ Міністерства № 460 від 16.04.2014 "Про внесення змін у додатки 1-7 до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 10.06.2011 № 572" переглянути
Пугач Ганну Олександрівну, заступника директора з навчально-виховної роботи НВК "Загальноосвітня школа 1 ст.-гімназія", з Днем народження!
Ми всі від щирого серця вітаємо Вас з Днем народження!
Будьте завжди здоровою, щасливою, удачливою. Хай на довгі літа збережеться те, що Ви маєте зараз: успіх, довіру людей, щиросердечність і гумор.
Нехай у Вашому серці завжди живуть спокій, мир і злагода.
24.04.2014 року в ЗОШ № 5 відбулося засідання ММО вчителів фізики та астрономії. Під час «круглого столу» з проблеми «Технологія проектування з використанням ІКТ як засіб педагогічної інноваційної діяльності вчителів фізики та астрономії» вчителі ділилися досвідом використання технології проектування з застосуванням ІКТ під час проведення фізичного експерименту. Також було проведено анкетування вчителів з метою виявлення рівня кваліфікації щодо впровадження та використання ІКТ. Також були розглянуті питання проведення державної підсумкової атестації з фізики та астрономії.
24.04.2014 року в загальноосвітній школі І-ІІІ ст. № 3 пройшло засідання міського методичного об’єднання класних керівників 5-х класів.Методист ММК Добрянська Н.В. ознайомила присутніх слухачів із порядком денним засідання та запропонувала переглянути презентацію з досвіду роботи класного керівника 5-б класу ЗОШ № 3 Колеснік Т.І. щодо особливостей організації роботи з гіперактивними учнями. Практичний психолог ЗОШ № 3 Кішянус С.І.провела з присутніми тренінгові вправи, які можна застосовувати при роботі з такими дітьми. Під час "круглого столу" класні керівники обмінялися досвідом організації виховної роботи з п'ятикласниками. Завершилось засідання виробленням методичних рекомендацій.