Лист МОН № 1/9-29 від 23.01.15 року "Щодо зняття з контролю окремих питань"
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 27 травня 2014 року № 648 "Щодо припинення практики створення та вимагання від дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів документації та звітності, не передбаченої законодавством України" повідомляємо про зняття з контролю подання органами управління освітою обласних та Київської міської державної адміністрації звітності з питань навчально-виховної діяльності у галузях дошкільної, загальноосвітньої, професійно-технічної та позашкільної освіти, визначеної листами Міністерства, що їх було надіслано у період до 31 грудня 2014 року.
Відтак, звітуванню підлягають лише питання:
1) охоплення дітей (у тому числі дітей-інвалідів) загальною середньою освітою (наказ від 22.12.2009 № 1175, лист від 29.11.2010 № 1/9-864);
2) охоплення дітей дошкільною освітою, розширенням мережі дошкільних навчальних закладів (лист від 18.04.2014 № 1/9-210);
3) своєчасної виплати заробітної плати педагогічним працівникам (доручення Президента України від 10 червня 2005 р. № 1-1/493, від 29 червня 2010 р. № 1-1/1378);
4) розшуку вихованців, які самовільно залишили інтернатні навчальні заклади (лист від 27.07.2012 № 1/9-532);
5) захисту житлових, майнових та інших прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в інтернатних закладах (лист від 23.08.2013 р. № 1/9-576);
6) виконання Концепції соціальної адаптації осіб з розумовою відсталістю, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 № 619-р (лист від 20.03.2009 № 1/9-185);
7) реформування інтернатних закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (наказ від 05.10.2009 № 915).
20 січня 2015 року на базі студії образотворчого мистецтва Центру дитячої творчості відбулось засідання міського методичного об'єднання вихователів груп продовженого дня.На засіданні були обговорені такі питання:
Про правила збереження психічного здоров'я школярів у групах продовженого дня.
Про дидактичні ігри як засіб вирівнювання індивідуально-пізнавальних розбіжностей у дітей молодшого шкільного віку.
Простворення ситуацій успіху у вихованців ГПД.
Члени ММО взяли активну участь в оговоренні даних питань, поділилсь власним досвідом роботи.
Практична частина засідання була прписвячена особливостям організації години дозвілля в ГПД. Перед членами ММО виступила керівник гуртків Центру дитячої творчості Удовенко Е.В., яка ознайомила з нескладними техніками виконання малюнців.
До уваги керівників навчальних закладів та відповідальних за реєстрацію випускників 2015 року!
На сторінці "ЗНО" в меню сайту "Нормативні документи" розміщено презентації реєстрації та розробки уроку ЗНО-2015.
До уваги вчителів ! В меню сайту "На допомогу вчителям" розміщено останні матеріали ЗНО, зокрема, програми .
14 січня відбувся вебінар "Актуальні питання ЗНО-2015". Надаємо відповіді на найпоширеніші запиання, які задавались директору Українського центру оцінювання якості освіти Ігорю Лікарчуку
Вітаємо Огір Ларису Василівну, методиста міського методичного кабінету відділу освіти з Днем народження! Бажаємо здоров’я міцного, щастя, сімейного затишку, високого професіоналізму, щедрості, доброзичливості, поваги серед людей. Нехай Ваш дім повниться добром, благополуччям та всілякими благами. Хай кожна мить буде повна надії і хай пощастить здійснити всі мрії! Удачі, натхнення, духовного росту, хай буде в житті усе легко і просто!"
Проект Бюджету 2015 року двічі подавався до Верховної Ради, народні депутати нарікали на брак часу та неможливість розглянути його у короткий термін, зрештою, перед самим голосуванням депутати не знали, який саме текст вони ухвалюють. Так само приймалися і два інші важливі закони, які внесли значні зміни до державного фінансування освіти та науки:
Закон "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" №76-VIII, який скасовує певні пільги або ж перекладає їх забезпечення на місцеві бюджети. Водночас деякі пропозиції не увійшли до кінцевого тексту Закону. Мова йде про скасування гарантії безоплатності повної середньої школи, зниження рівня оплати праці викладачів та вчителів, скасування гарантованого фінансування науки у національних та дослідницьких ВНЗ та ін.
Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин" №79-VIII, який дещо змінює самі правила фінансування освіти, вводить поняття освітньої субвенції та субвенції на підготовку робітничих кадрів, а також остаточно дозволяє ВНЗ та науковим установам розміщувати кошти з власних надходжень на рахунках у державних банках.
Ще одним важливим для освіти Законом могли стати зміни до Податкового кодексу, однак Верховна рада та уряд відмовились від ідеї запровадження ПДВ на освітні послуги – кроку, який одразу підвищив би плату у приватних навчальних закладах усіх рівнів, а також для контрактників у державних вишах.
Щоб зрозуміти, яким чином у 2015 році буде фінансуватись та чи інша норма освітнього законодавства, потрібно враховувати №76-VIII, №79-VIII та Бюджет 2015 року. Особливу увагу варто звернути на Прикінцеві положення зміненого Бюджетного кодексу та Бюджету 2015 року, які дозволяють уряду виконувати чимало норм освітнього законодавства в обсязі, який дозволяють наявні кошти. Така практика обмеженого застосування неодноразово вводилась у кризові роки, однак щоразу Конституційний Суд визнавав такі дії неконституційними та знімав дію обмеження.
..........Далі читати за посиланнямОсвіта.ua15.01.2015
Також
15 січня відбувся брифінг, організований ГО «Центр дослідження суспільства» в Українському кризовому медіа-центрі, де перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун розповіла про фінансування галузі освіти у 2015 році.
Перший заступник Міністра наголосила, що серед системних змін, закладених у Державному бюджеті на 2015 рік, слід окремо пояснити ідею фінансування школи. Справа у тому, що раніше школи фінансувалися з місцевих бюджетів, і якщо цих коштів не вистачало, то в рамках субвенції вирівнювання з державного бюджету місцевим надавалися ці кошти. «Забезпечення повної загальної середньої освіти є обов’язком держави, це одне з прав громадянина. Реалізація права дитини на отримання якісної освіти не може залежати від того, чи вистачає коштів у місцевому бюджеті», - підкреслила Інна Совсун.
За її словами, децентралізація покладає на місцеву владу більше відповідальності за забезпечення локальних функцій, але фінансування шкіл виведено на державний рівень і буде здійснюватися через освітню субвенцію. Як пояснила Інна Совсун, новим бюджетом передбачено, що всі кошти на загальноосвітні заклади напряму йтимуть від Міністерства освіти і науки України до областей, а далі розподілятимуться за відповідною формулою.
14 січня 2015 року на базі Центру дитячої творчості відбулося засідання міського методичного об'єднання працівників позашкільних закладів..
Педагоги ЦДТ привітали членів об'єднання з святами, керівники гуртків Коваленко Н.А. Удовенко Е.В., поділилися досвідом впровадження педагогічних інновацій в роботу гуртків. Практичний блок був присвячений нетрадиційним технікам малювання, розучуваннюя жартівливого народного танцю "карапет". Обговорення результатів семінару відбулося під час круглого столу.