Колектив Котовської міської станції юних натуралістів, який нагороджено Грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді за ефективну організаційно-масову роботу по залученню учнівської молоді до практичної природоохоронної діяльності за підсумками участі у Всеукраїнській акції «День юного натураліста" у 2014 році.
Захарченко Олену Валеріївну,керівника гуртка “Юні лісівники-дендрологи” міської станції юних натуралістів, яка нагороджена листом подяки від Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України керівникам учнівських колективів за роботу з дітьми по вивченню сучасних технологій вирощування лісових культур та втіленню своїх знань на практиці під час акції «Ліси для нащадків»
Відкрито масові безкоштовні онлайн-курси з підготовки до ЗНО
Неприбутковий громадський проект «Prometheus» спільно з партнерами з «Освіта – онлайн» запускає перші в Україні масові безкоштовні онлайн-курси по підготовці до успішного складання ЗНО з математики, фізики та хімії. Читати курси будуть провідні викладачі Одеського національного університету ім. І. Мечникова, Одеського національного медичного університету та досвідчені шкільні вчителі.
Наша мета – зробити найякіснішу підготовку до ЗНО доступною всім абітурієнтам незалежно від місця проживання, наявності коштів на послуги репетиторів, чи рівня викладання в школі. Нові курси також допоможуть абітурієнтам із зони АТО, тимчасово окупованих територій та біженцям.
В найближчі місяці на платформі «Prometheus» з’являться курси з підготовки до ЗНО з української мови та літератури, історії та англійської мови.
Кожен курс проекту складається з ілюстрованих відео лекцій та інтерактивних завдань, що дозволяють закріпити отримані знання, а також форуму, на якому слухачі можуть ставити запитання викладачу та спілкуватися один з одним. Все, що знадобиться для участі в такому курсі, – комп’ютер та наявність доступу до мережі Інтернет.
Громадський неприбутковий проект «Prometheus» надає вільний і абсолютно безкоштовний доступ до найкращих навчальних курсів університетського рівня всім охочим незалежно від місця проживання, віку чи статків. За перші три місяці з моменту відкриття проекту на ньому зареєструвалося більше 50 тисяч користувачів.
Лист МОН № 1/9-40 від 29.01.15 року "Щодо збереження мережі позашкільних навчальних закладів"
Міністерство освіти і науки України стурбоване ситуацією, що склалася з фінансуванням позашкільних навчальних закладів у 2015 році. З метою економії коштів місцевою владою приймаються рішення щодо ліквідації, першочергово, позашкільних навчальних закладів, що не відповідає основним засадам державної політики, визначеним у частині другій статті 9 Закону України "Про позашкільну освіту".
Такі рішення нерідко приймаються без урахування освітніх потреб і соціальних запитів населення, необхідності забезпечення змістовним дозвіллям дітей, які вимушено переселені із зони антитерористичної операції. При цьому місцевими органами влади не розглядаються можливості додаткових джерел фінансування, співпраці з недержавним сектором, бізнесом, структурами, які зацікавлені в підтримці талановитих і обдарованих дітей, не запроваджуються альтернативні форми охоплення дітей позашкільною освітою. Тому рішення про закриття навчальних закладів створюють соціальну напругу в суспільстві, формують відповідну громадську думку щодо освітньої політики.
Сьогодні позашкільні навчальні заклади здійснюють належне патріотичне виховання дітей та молоді, є організаторами масових національно-патріотичних заходів, військово-патріотичних ігор, естафет, змагань, конкурсів, фестивалів тощо. Цей напрям виховної роботи визначений пріоритетним в державній політиці.
З урахуванням викладеного, прошу Вас, взяти під контроль ситуацію стосовно функціонування позашкільних навчальних закладів та не допустити їх безпідставної ліквідації або реорганізації в умовах обмеженого фінансування галузі освіти.
30 січня 2015 року на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 6 відбувся міський постійнодіючий семінар заступників директорів з навчально-виховноїх роботи.
Семнар був присвячений проблемі управління професійним зростанням педагогічних кадрів школи. Розпочала семінар заступник директора з НВР ЗОШ № 6 Тимчик О.П., яка представила візитівку-презентацію історії ЗОШ № 6 як одного з найстаріших закладів не тільки міста, але й України. Завідувач міського методичного кабінету Воронкова В.С. під час теорітичного блоку поглибила знання слухачів з проблеми управління методичною роботою в закладі, формування ключових компетентностей вчителя. Працюючи в групах, заступники директорів склали орієнтовну діагностичну карту з врахуванням розвитку всіх компонентів професійної компетентності педагогів. Результати семінару було підведено під час круглого столу.
Соцьку Анастасію, ученицю 11 класу ЗОШ І-ІІІ ст № 5, яка посілаІІІ місцена
ІІІ (обласному) етапі V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
Пугача Дениса, учня 9 класу Котовського НВК "Загальноосвітня школа І ст. - гімназія", який посів:ІІ місцев обласній олімпіаді з фізики, ІІІ місце в обласній олімпіаді з української мови,ІІІ місце в обласній олімпіаді з математики;
Гур'єва Павла, учня 8 класу загальноосвітньої школи № 2, який посівІІІ місцев обласній олімпіаді з української мови;
Скліписа Владислава, учня 7 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ст № 9, який посівІІІ місцев обласній олімпіаді з математики.
Український центр оцінювання якості освіти звернувся до керівників загальноосвітніх навчальних закладів з проханням роз’яснити випускникам шкіл, що у разі якщо вони не пройдуть державну підсумкову атестацію з української мови і літератури, вони не зможуть отримати атестати у поточному році.
Нововведення у проведенні ЗНО в 2015 році
У системі зовнішнього незалежного оцінювання, починаючи з 2015 року, будуть запроваджені деякі нові елементи в технології його проведення. Це зумовлено прийняттям закону "Про вишу освіту", необхідністю забезпечення додаткових гарантій рівного доступу до вищої освіти усім абітурієнтам.
Серед новацій зокрема передбачено, що сертифікаційні роботи з української мови і літератури, математики матимуть два рівні складності, результати зовнішнього незалежного оцінювання будуть визначатися за новою методикою, сертифікат зовнішнього оцінювання буде чинним лише в рік його проведення, державна підсумкова атестація з української мови для всіх випускників шкіл, ліцеїв, гімназій, колегіумів буде проходити у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
У Профспілці працівників освіти і науки заявляють, що попри запевнення Арсенія Яценюка про збереження норм щодо державних гарантій працівникам освіти та особам, які навчаються, під час презентації законопроектів у парламенті 28 грудня, законом "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" № 76-VIII звужено права на пільговий проїзд у транспорті, підвезення педагогічних працівників до місця роботи і додому, забезпечення педпрацівників та учнів підручниками, посібниками, методичною літературою, харчування учнів початкових класів, безоплатне навчання у дитячо-юнацьких спортивних школах тощо. Про це йдеться у листі профспілки до Президента України Петра Порошенка.
22 січня 2015 року на базі Центру дитячої творчості відбулося засідання міського методичного об'єднання учителів образотворчого мистецтва.
Засідання було присвячено питанням щодо вибору оптимальної структури, використання часу на уроці образотворчого мистецтва. Під час практичного блоку засідання члени ММО ознайомитись з технікою малювання тварин (Васильківська О.Ю., керівник гуртків ЦДТ).
22.01.2015 року на базі Котовського навчально – виховного комплексу «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – ліцей» відбулося міське методичне об’єднання вчителів математики.
З питанням «Особливості проведення ЗНО з математики в 2015 році» виступила методист ММК Кашульська Л.В., яка ознайомила присутніх з інноваціями ЗНО – 2015, програмою ЗНО з математики, характеристиками сертифікаційних робіт базового та поглибленого рівнів, критеріями оцінювання завдань із розгорнутою відповіддю. Під час обговорення вчителі математики з’ясували особливості проведення ЗНО з математики в цьому році.
В рамках методичного об’єднання працювала авторська майстерня вчителя математики Котовського НВК – ліцею Макухи О.Ю., яка ділилася досвідом щодо використання Google форм у викладанні математики. Для цього Олена Юріївна організувала роботу в групах, працюючи за комп’ютером, провела демонстрацію створення форми в Google – диску, яку можна використовувати для тестування учнів. Вчителі спостерігали за діями колеги через демонстраційний екран, а потім відтворювали їх на своїх робочих місцях. Практикум відбувався в онлайн – режимі. Педагоги відмітили переваги використання хмарних технологій, а також нові можливості для підготовки та проведення уроків математики, організації роботи з обдарованими дітьми.