Для осіб, які проживають або проживали на окупованій території (Автономна Республіка Крим та місто Севастополь) і територіях, де здійснюється антитерористична операція, термін реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні продовжено до 20 квітня 2015 року.
Особи, які зареєструються з 21 лютого до 20 квітня, братимуть участь у зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови і літератури під час додаткової сесії (09 червня 2015 року), з інших предметів – під час основної сесії.
Для осіб із указаних територій, які через поважні причини не зможуть взяти участь у додатковій сесії з української мови і літератури 09 червня 2015 року, повторну додаткову сесію з цього предмета буде проведено 27 червня 2015 року.
Колеснік Тетяну Іванівну, учителя інформатики НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. - ліцей", з свідоцтвом срібного рівня ХІ Всеукраїнського конкурсу "Вчитель -новатор", що проводиться в рамках програми «Партнерство в навчанні» компанії «Майкрософт Україна» за сприянням Міністерства освіти і науки України, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України
В Україні для визнання шкільних атестатів Євросоюзом збираються повернути 12-річну середню освіту
В новой редакции Закона об образовании, которую разрабатывает рабочая группа с участием представителей комитета ВРУ образования и науки, Минобразования, экспертов Академии педагогических наук и общественных организаций, предполагается введение в Украине 12-летней средней школы.
Как пишет в статье для «Зеркала недели» Оксана Онищенко, внедрение 12-летней школы соответствует европейской практике. С переходом на 12-летку украинские аттестаты об общем среднем образовании будут признавать в ЕС. Хотя это, конечно, не единственная причина введения новой структуры образования.
Свои 12–14 лет школьного обучения разные европейские страны "конструируют" по-разному. На начальное образование выделяют от 4 до 7 лет, на базовое — от 3 до 6 лет, на старшую школу — от 2 до 5 лет.
Разработчики проекта Закона об образовании выбирали между двумя вариантами: 5+4+3 года (соответственно, начальная, средняя и старшая школа) и 6+3+3. В конце концов остановились на первом. Поскольку он показался "менее травматичным" и более близким к нынешней структуре образования. Новый закон будет фокусировать внимание на образовании на протяжении жизни, и школьное обучение рассматривается именно в этом контексте. Предлагается четко структурированная школьная система, привязанная к возрасту ребенка.
20 лютого… День соціальної справедливості. День героїв Небесної сотні…
Цей день став відображенням прагнень всього українського суспільства до цивілізаційних європейських цінностей. Так влаштована людина, що почуття справедливості для неї служить певною відправною точкою у побудові свого особистого та суспільного добробуту. Ще у 2011 році Указом Президента України 20 лютого встановлено як загальнодержавне свято соціальної справедливості.
За іронією долі саме 20 лютого 2014 року на Інститутській вулиці м. Києва були жорстоко розстріляні активісти Євромайдану. Загиблих загалом назвали «Небесною сотнею». Указом Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» від 11 лютого 2015 року в Україні встановлено особливий пам’ятний день – «День Героїв Небесної Сотні». Це зроблено на підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
За кілька місяців стартує зовнішнє незалежне оцінювання – 2015. Одним із важливих цьогорічних нововведень в оцінюванні є запровадження європейської практики визначення його результатів, що передбачає встановлення так званого порогового бала «здав/не здав». Насамперед про те, чому виникла необхідність відмовитися від тієї системи, що існувала дотепер. Як відомо, починаючи із 2006 року, результати зовнішнього незалежного оцінювання визначали з використанням еквіпроцентильного перетворення первинних балів за шкалою 100-200 балів. Оскільки всі учасники зовнішнього оцінювання отримували позитивні результати, то для участі в конкурсі для вступу до вищих навчальних закладів допускалися абітурієнти, які отримали не менше 140 балів із профільних дисциплін і не менше 124 балів з інших предметів.
ВІТАЄМО переможців ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівських олімпіад:
з географії:
І місце - Басюка Юрія, учня 9 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ст № 5
з біології: ІІ місце -Пугача Дениса, учня 9 класу Котовського навчально-виховного комплексу "ЗОШ І ст. - гімназія"; ІІІ місце - Тупіка Миколу, учня 10 класу загальноосвітньої школи № 5;
12 лютого 2015 року на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 5 відбулося засідання міського методичного об'єднання вчителів російської мови та літератури.
Теорітична частина засідання була присвячена розгляду оптимальної структури уроку російської мови. Для підвищення фахового рівня вчителів учитель світової літератури ЗОШ І-ІІІ ст № 1 Коцеруба Л.В. провела майстер-клас щодо впровадження технологій критичного мислення: написання фанфіків та складання кластерів на уроках російської та світової літератури. Наприкінці засідання було розроблено методичні рекомендації із застосування кластерів та фанфіків на уроках.
12 лютого 2015 року відбулося засідання Школи резерву керівних кадрів в номінації "заступники директорів шкіл з виховної роботи".
На засіданні було розглянуто питання організації громадянського виховання учнів в школі, опрацьовано алгоритм управлінських дій щодо планування та керівництва даною роботою.