18.03.2015 р. відбулося засідання педагогічної майстерні вчителів-логопедів міста на тему: «Використання кінезіологічних технологій для розвитку мовлення дітей-логопатів».
Метою проведення засідання було ознайомити учасників із сучасними підходами щодо застосування кінезіологічних технологій в логопедичній роботі з дітьми дошкільного віку, які мають порушення мовлення, представити та популяризувати досвід роботи вчителів-логопедів дошкільних навчальних закладів м.Котовська з даного напрямку роботи.
Перед початком заходу було організовано виставку навчально-методичних посібників, розробок дидактичного матеріалу вчителя-логопеда ДНЗ № 10 «Зірочка» Кондратюк Л.В. У ході роботи обговорювались питання:
- використання кінезіологічних технологій в роботі з дітьми-логопатами (презентація, обмін досвідом)
- наукові ідеї М.О.Бернштейна у роботі з дітьми логопедичної групи (інформація керівник вчитель-логопед ДНЗ № 10 Станішевська С.В.)
- використання біоенергопластики в роботі з дітьми з тяжкими вадами мовлення (з досвіду роботи вчителя-логопеда ДНЗ № 10 Кондратюк Л.В.)
- розвиток дрібної моторики руки, як основа підготовки руки дитини до письма (керівник вчитель-логопед ДНЗ № 8 Станішевська С.В.)
По закінченню роботи учасникам були надані рекомендації.
З 2 березня 2015 року, схвалені експертами підручники для учнів для 4 і 7 класів, стали доступними для шкіл на сайті репозитарію http://ua.lokando.com/start.php. Це фрагменти видань обсягом 60 сторінок зі змістом, які можна буде вільно переглядати та завантажувати, навіть без реєстрації на сайті. Повні тексти підручників також будуть доступні для завантаження і перегляду, але в захищеному вигляді, після реєстрації.
Інформацію про відбір підручників (додаток №3 до наказу Міністерства освіти і науки України від 11.12.2014 № 1461) школи зможуть надавати, заповнивши відповідну форму на сайті репозитарію. Порядок роботи при цьому такий.
До 3 березня 2015 року школа має отримати на електронну пошту листа з логіном та паролем для входу в репозитарій. (Лист з темою: Конкурс підручників 2015 – лист-привітання від репозитарію.) Увага! Перевірте папку зі спамом на предмет наявності цього листа.
Школа має зайти на сайт репозитарію, використовуючи цей логін і пароль, змінити тимчасовий пароль, перевірити свою контактну інформацію, за потреби виправити її та натиснути кнопку: «Підтвердити». Після цього логін і пароль школи стануть діючими.
За відсутності листа школа має перейти за посиланням bit.ly/школи і заповнити форму-запит. Через один-два дні школа отримає листа з логіном і паролем на вказану адресу електронної пошти. Далі школа має виконати дії, описані в п. 2.
Коли вчителі школи виберуть підручники, школа має заповнити форми для відповідних класів.
Увага! Форми будуть доступні після того, як школа увійде на сайт, використовуючи отриманий логін і пароль.
Поряд з цим наголошуємо про те, що кількість підручників з певного навчального предмета не може бути більшою за кількість учнів на даній паралелі класів.
Звертаємо увагу на те, що директор загальноосвітнього навчального закладу несе відповідальність:
за надану інформацію щодо коректності контактної інформації про ЗНЗ;
за організацію обов’язкового перегляду вчителями ЗНЗ електронних версій оригінал-макетів підручників, які братимуть участь у ІІ етапі Конкурсу;
за достовірність даних щодо відбору електронних версій оригінал-макетів підручників з кожного навчального предмета, який вивчається в цьому навчальному закладі;
за своєчасне оформлення результатів відбору електронних версій оригінал-макетів підручників у репозитарії;
за своєчасну передачу результатів відбору електронних версій оригінал-макетів підручників з кожного навчального предмета до ІІТЗО (03035, м.Київ, вул.Митрополита Василя Липківського, 36, загальний відділ) та в електронному вигляді (pdf-формат) на електронну адресуkonkursmon.2014@gmail.com.
З довідками та роз'ясненнями можна звертатися в міський методичний кабінет відділу освіти.
Тимчишину Аллу,ученицю 9 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. , яка посіла ІІІ місце на ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської олімпіади з російської мови та літератури!
Ксензицьку Валерію, ученицю 10 класу НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. - ліцей", учасницю Регіонального етапу Чемпіоната "Золотий байт-2015"
12 березня - Слободянюк Оксану Георгіївну,методиста мов та літератур міського методичного кабінету відділу освіти;
16 березня - Волошину Ірину Вікторівну- головного бухгалтера Централізованої бухгалтерії відділу освіти;
18 березня -Кашульську Ларису Вікторівну,методиста природничо-математичного циклу предметів, технологій міського методичного кабінету відділу освіти.
Бажаємо миру і світлої долі, Запалу, енергії, сили доволі. Творчого вогнику, віри й наснаги, Щедрості серця, людської поваги. На довгих стежках Вашої ниви Будьте завжди Ви здорові й щасливі!
У Мінсоцполітики повідомили, що Кабмін не відміняв соціальні гарантії працівникам освіти та студентам
У Профспілці працівників освіти і науки України, посилаючись на лист Міністерства соціальної політики "Про збереження соціальних гарантій працівникам освіти та особам, які навчаються", повідомили, що уряд не ухвалював рішення про відміну надбавок, доплат і стипендій, збільшення педагогічного навантаження, а також запровадження платної загальної середньої освіти.
Зокрема, у листі Мінсоцполітики, який направлений на адресу профспілки, повідомляється, що "зміни до законодавства у частині відміни надбавок, доплат і стипендій, збільшення педагогічного навантаження, запровадження платної загальної середньої освіти Урядом не схвалено та безкоштовне харчування учнів 1 - 4 класів буде здійснюватись відповідно до чинного законодавства, яке діяло у 2014 році, і діє у поточному році".
Від усієї душі бажаю вам величезного жіночого щастя, любові і добра! Нехай поруч з вами завжди будуть лише гідні люди. Бажаємо, кожен прийдешній день зустрічати з посмішкою, з передчуттям радості, із впевненістю і щиросердечним спокоєм! Єдності, згоди і благополуччя у ваших родинах! Мирного неба над головою!
03.03.2015 р. вчителем ЗОШ №2 Шпарутою Іриною Миколаївною в рамках міського методичного об’єднання був проведений відкритий урок фізики в 8 класі.
Під час уроку – конференції з теми «Теплові двигуни у господарстві та екологічні проблеми , пов’язані з ними» учні розглядали актуальні питання:- використання теплових двигунів у господарстві; - екологічні проблеми, пов’язані з використанням теплових двигунів; - шляхи подолання енергетичної та екологічної криз. З цих питань діти підготували випереджальні завдання у вигляді міні – проектів, опрацювавши їх в групах, захищали біля дошки. В процесі підготовки до уроку діти були залучені до самостійного пошуку інформаційних джерел та продемонстрували значний обсяг опрацьованого навчального матеріалу. Виступи груп доповнювались рецензентами, закінчувались висновками та пропозиціями. Ірина Миколаївна керувала роботою восьмикласників, контролювала дотримання процедури проведення конференції.
Вчителем доцільно були застосовані ілюстрації, таблиці, плакати, комп’ютерні презентації, міжпредметні зв’язки з географією,медициною, екологією. Обрана форма проведення уроку сприяла поглибленню, зміцненню та розширенню діапазону знань учнів з вивченої теми.
3 березня року на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів №9 відбулася практична частина міського методичного об’єднання вчителів української мови та літератури з теми «Використання інноваційних технологій на уроках розвитку мовлення з української мови в системі профільного навчання».
Учителі обмінялися досвідом роботи щодо використання ІКТ у викладанні програмового матеріалу з української мови та літератури в профільних класах та особливостями створення мультимедійних презентацій до уроків.
Цікавим досвідом щодо використання ІКТта інноваційних технологій до уроків української мови та літератури поділились учителі Бабіна Н.М.,Колосович,Валькова О.О., І.А.,Степанюк І.А.
Учителі міста переглянули урок у 10-А класі (профіль українська філологія)з розвитку мовлення «Доповідь у публіцистичному стилі на основі двох - трьох джерел»»,який провела учитель ЗОШ №9 Бабіна Н.М. Урок проведено під час гаслом «З Україною в серці». Учні плекали патріотичні почуття ,удосконалювали культуру усного мовлення. На основі дослідницько – пошукового матеріалу створювали презентації.
Урок промайнув на одному диханні. Як згодом зазначили відвідувачі, а це учителі української мови та літератури міста, були приємно здивовані мовою дітей та їх виступами ,і вчителем Бабіною Н.М.,яка зуміла поєднати на уроці і проектні технології, і технології критичного, і технології кооперативного навчання, і технології креативної діяльності з використанням методу Ейдетики.
26.02.2014 р. на базі ЗОШ №4 вчителем Долгою Людмилою Олександрівною був проведений відкритий урок з хімії в 7 класі.
З метою узагальнення та систематизації вивченого матеріалу з теми «Початкові хімічні поняття» та підготовки до контрольної роботи Людмила Олександрівна обрала нетрадиційну форму проведення, а саме урок – змагання. Вчителем були використані прийоми та методи інтерактивного навчання: «Незакінчене речення», «Синтез думок», «Четвертий зайвий», «Квітка – семицвітка». Застосування різних способів виконання завдань підтримувало активність семикласників протягом уроку. Вдало організована робота в групах стимулювала учнів до висловлювань, самостійної діяльності. Під час підведення підсумків уроку семикласники зазначили, що урок їм сподобався і до написання контрольної роботи вони готові.