Вимоги до ведення журналу є обов’язковими для всіх загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форм власності.
Інструкцією передбачено, що записи в журналі вестимуться державною мовою, але допускається, що запис тем уроків і частково домашнього завдання може бути зроблений мовою навчального предмета.
Також визначено, що оцінювання навчальних досягнень учнів має здійснюватися вербально. У 1-му класі – з усіх навчальних предметів; у 2-му класі – протягом І семестру за рішенням педагогічної ради.
У 2-4-му класах оцінювання навчальних досягнень здійснюватиметься із предметів інваріантної складової: «Інформатика», «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво», інтегрованого курсу «Мистецтво», «Основи здоров’я», «Фізична культура». У 1-4-му класах – з усіх предметів варіативної складової.
Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюється за 12-бальною шкалою і фіксується у журналі у 2-4-му класах із таких навчальних предметів інваріантної складової: «Українська мова», мова і читання національної меншини, «Літературне читання», «Іноземна мова», «Математика», «Природознавство», «Я у світі» та «Трудове навчання».
Також у журналі мають фіксуватися результати оцінювання усних та письмових робіт.
Інструкцією також визначені інші вимоги до заповнення класного журналу для 1-4-х класів.
ВІТАЄМО Сидорук Ольгу Василівну, вчителя фізики Котовського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І ступеня - гімназія», яка посіла ІІІ місце в обласному етапі Національного туру міжнародного конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище» в номінації "Фізика і математика"
Басюка Андрія,учня 10 класу навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І ст.-гімназія", якого нагороджено грамотою Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання за активну участь в обласному етапі національного туру міжнародного конкурсу з енергоефективності «Енергія і середовище».
Підстава: Наказ Одеського обласного гуманітарног7о центру позашкільної освіти та виховання від 30.04.2015 р. № 71-ОД
06.05.2015 р. в ЗОШ №5 відбулося чергове засідання ММО вчителів математики.
Відкрила засідання ММО методист міського методичного кабінету з природничо-математичного циклу Кашульська Л.В., яка на прикладі вивчення питання в ЗОШ № 4 «Про забезпечення свідомого оволодіння учнями системою математичних знань». Під час обговорення викладачі визначили від яких чинників залежить засвоєння знань та окреслили його психологічні компоненти. Педагогами були також опрацьовані поради щодо організації та проведення ДПА з математики в 9-х,11 - х класах. Особлива увага приділена підбору завдань та схемі їх оцінювання, оформленню атестаційної документації.
Захарченко Дар'ю , вихованку Котовської міської станції юних натуралістів (керівник роботи Бєлова В.А.), яка нагороджена дипломом ІІІ ст.за участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експерементальних робіт із природознавства "Юний дослідник"
Підстава: Наказ Одеського обласеного гуманітарного центру позашкільної освіти і виховання від 26.03.2015 р № 34-ОД
У зв’язку з численними запитами звертаємо увагу, що питання нагородження випускників загальноосвітніх навчальних закладів регулюється наказом Міністерства освіти і науки України від 17 березня 2015 р. № 306 "Про затвердження Положення про золоту медаль "За високі досягнення у навчанні" та срібну медаль "За досягнення у навчанні" (далі-Положення) (зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 31 березня 2015 р. за № 354/26799).
Інформуємо, що згідно нового Положення питання контролю за видачею Золотої та Срібної медалей віднесено винятково до компетенції керівників загальноосвітніх навчальних закладів. Водночас було позбавлено відповідних повноважень місцеві органи управління освітою, за винятком наявності особливих умов, передбачених ІІІ розділом Положення.
Претенденти на нагородження медалями визначаються керівниками навчальних закладів за результатами семестрового та річного оцінювання в 10 класі та І семестру 11 класу. Однак учні, які за певних обставин не можуть підтвердити результати навчених досягнень за 10 клас (навчання у навчальних закладах на тимчасово окупованій території України, в окремих населених пунктах Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження) нагороджуються Золотою та Срібною медалями за результатами навчальних досягнень 11 класу.
Окрім цього, Положенням передбачено нагородження медалями осіб, які навчалися за екстернатною формою навчання. З цією метою нагородження екстернів здійснюється за результатами річного оцінювання та державної підсумкової атестації, оскільки екстернатна форма навчання не передбачає семестрового оцінювання.
Також нагороджуються медалями особи, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (стаття 17, 181 Закону України "Про відпустки".)
Нагородження медалями також передбачене для учнів, звільнених від уроків фізичної культури або зараховані до спеціальної медичної групи за станом здоров’я.
29 квітня 2015 року на базі загальноосвітньої школи № 5 відбулося засідання міської методичної ради.
Під час засідання розглядались питання завершення навчального року, підготовки та проведення ДПА в 4,9,11 класах. Кашульська Л.В., методист природничо-математичного циклу ознайомила членів методичної ради з довідкою "Про забезпечення свідомого оволодіння учнями ЗОШ №4 системою математичних знань". Члени ради прийняли методичні рекомендації з даного питання.
23.04.2015 року на базі Котовського дошкільного навчального закладу № 14 «Колосок» був проведений майстер-клас для молодих вихователів на тему: «Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку засобами декоративно-прикладного мистецтва».
Вихователь вищої категорії Присяжна Ксенія Борисівна ознайомила вихователів з системою роботи по впровадженню елементів декоративно-прикладного мистецтва в організовані форми діяльності з дітьми.
Майстер-класдопоміг учасникам виявити свої творчі здібності в освоєнні техніки петриківського розпису.
Лист МОН № 1/9-211 від 23.04.15 року "Про відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Європі"
У контексті підготовчої роботи 5-7 травня ц. р. доручаємо передбачити такі заходи:
надання допомоги родинам загиблих воїнів – захисників України;
сприяння проведенню волонтерських акцій: "Учасник АТО мого двору (села, міста)", "Солдатські сім’ї", "Школа – шпиталь", "Під час війни добру є місце";
впорядкування пам’ятників захисників України у роки Другої світової війни та місць поховань воїнів Збройних Сил України, добровольців, волонтерів, які загинули під час антитерористичної операції;
створення постійно діючих експозицій, виставок книг та історичних документів: "Герої не вмирають", "Подвиг не має забуття", "Пишаємося подвигами Небесної сотні";
зустрічі з учасниками бойових дій на Сході України та волонтерами, відвідування військовослужбовців, які зазнали поранень та проходять реабілітацію у медичних закладах, написання листів у рамках Всеукраїнської акції "Лист пораненому", встановлення у навчальних закладах меморіальних дошок (знаків) на вшанування пам’яті загиблих воїнів-героїв;
демонстрація фільмів, фотоматеріалів документів, присвячених героїчному минулому та сьогоденню;
пошукова діяльність з дослідження історії визвольної боротьби українського народу, невідомих сторінок історії та сучасних подій в Україні;
презентація медіа-проектів (газет, стіннівок, радіо-, телепрограм) за матеріалами пошукової діяльності "Вахта пам’яті Небесної сотні", "Історії героїв війни: "Ми боролись за Українську землю";
акції єднання та пам’яті, до прикладу: "Естафета єднання", "Повертайся живим", "Молодь єднає Україну" (одночасне виконання Державного Гімну України та відтворення символів нашої держави: Прапор, Герб або карту України);
флешмоб "Квітка пам’яті" з одночасним виготовленням червоних маків як офіційного символу пам’яті про тих, хто загинув під час Другої світової війни та віддав своє життя на сході України у боротьбі проти російської агресії, символу відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги.