Парламент у першому читанні ухвалив закон "Про освіту"
Верховна Рада прийняла проект закону "Про освіту" у першому читанні. За відповідне рішення у четвер проголосували 277 народних депутатів.
Передбачені проектом закону реформи мають поліпшити умови праці вчителя за рахунок зменшення бюрократичного контролю, розширення академічних свобод і формування простору для творчої праці. Буде обмежено втручання державних органів і органів місцевого самоврядування в освітній процес.
Учителі матимуть свободу вибору форм проходження підвищення кваліфікації. Також буде запроваджений механізм добровільної сертифікації вчителів. Після її проходження педагоги отримуватимуть відповідну надбавку до зарплатні. Закон також передбачає підвищення соціального статусу і оплати праці вчителя.
Проектом передбачається запровадження 12-річної повної загальної середньої освіти, оскільки за визначенням авторів законопроекту, модель 11-річної школи на території не відповідає потребам сучасного суспільства, та на території Європи збереглася лише в Україні, Росії та Білорусі.
У разі прийняття законопроекту буде впроваджена старша 3-річна профільна школа з двома групами профілів: академічні і професійні. При цьому в систему профільної старшої школи мають бути включені заклади профтехосвіти, технікуми та коледжі, які готують молодшого спеціаліста.
Академічний профіль середньої освіти матиме за мету продовження здобуття освіти у ВНЗ. Запровадження 12-річноі середньої освіти дозволить скоротити на більшості спеціальностей навчання за освітнім рівнем бакалавра до 3-х років. Таким чином, загальна тривалість отримання середньої освіти+бакалаврат (15 років) не зміниться.
Професійний профіль середньої освіти передбачає отримання першої професії при закінченні школи.
На базі Державної інспекції навчальних закладів має бути створено Агентство забезпечення якості освіти, до повноважень якого відійдуть питання акредитації (крім вищої освіти). Регіональні підрозділи Агентства забезпечуватимуть фахове інспектування закладів освіти. При цьому органи місцевого самоврядування мають бути позбавлені права проводити інспектування закладів освіти.
Для об’єктивного оцінювання якості освіти передбачено створення установ зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання.
Автори законопроекту "Про освіту" також зазначають, що норми закону мають на меті відійти від радянської централізованої системи управління освітою.
Законопроектом запроваджується поняття освітньої послуги. Це має стати базою для зміни філософії фінансування освіти - від фінансування закладу освіти до оплати послуг із здобуття освіти особою. Передбачено рівноправність державних, комунальних і приватних закладів освіти в доступі до бюджетного фінансування.
Передбачається, що провадження закону "Про освіту" здійснюватиметься за послідовним планом. Це означає, що його прийняття не вимагатиме одномоментних великих витрат. Зокрема, в 1 клас 12-річної оновленої школи діти підуть в 2018 році, відповідно в 12 клас – в 2029 році. Також поступово відбуватиметься зростання заробітної плати освітян. Водночас, закон передбачає норми, які не коштують додаткових грошей, але дадуть змогу суттєво оздоровити систему освіти.
20-27 вересня 2016 року року на базі міської Станції юних техніків було організовано та проведено міській конкурс юних фотолюбителів «Погляд»
В конкурсі взяли участь 21 учасник - учні шкіл міста, вихованці гуртків СЮТ. Конкурс юних фотоаматорів проводився в 3 етапи:
- заочний етап - домашнє завдання за темами: «Щоб у серці жила Батьківщина», «Незабутні миттєвості літа»;
теоретичний залік (10 запитань з теорії фото справи та основ композиції);
очний етап - творче завдання, яке учасники отримали безпосередньо під час конкурсу. Темою очного завдання було створити репортаж «Цікаві хвилини шкільного життя».
Журі відзначило хороший рівень підготовки учасниками конкурсу творчих завдань на всіх етапах конкурсу. Підведення підсумків та нагородження переможців конкурсу відбулося 28 вересня на СЮТ.Учасники конкурсу отримали грамоти відділу освіти Подільської міської ради за перемогу в очному і заочному етапах конкурсу.
За підсумками участі команд шкіл, СЮТ у міському конкурсі юних фотоаматорів місця розподілилися таким чином:
1 місце – ЗОШ № 9;
2 місце - ЗОШ № 2, ЗОШ № 8; СЮТ;
3 місце – НВК «ЗОШ І ст. - гімназія», ЗОШ № 6
Команди - переможці конкурсу нагороджено дипломами відділу освіти.
Шановні: Земляр Н. М.(ЗОШ № 1), Скуртул А.В.(ЗОШ № 2), Федорова А.В. (НВК "ЗОШ І ст. - ліцей"), Коса І.О.(ЗОШ № 4), Переверзева С.М.(ЗОШ № 5), Брижата А.А. (ЗОШ № 6), Шаргар Н.М (НВК "ЗОШ І ст. - гімназія), Вакарчук В.М. (ЗОШ № 8), Заборська А.М!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Бажаємо вам, шановні бібліотекарі, міцного здоров’я, довголіття, родинного затишку, дружнього взаєморозуміння та підтримки.
Творче об’єднання «Соняшник» сповіщає про те, що нині триває реєстрація на конкурс «Соняшник-учитель». Закодований файл уже знаходиться на сайті гри Соняшник, сторінка «Соняшник учитель» http://gra-sonyashnyk.com.ua/teacher/ .Нагадуємо, що конкурс проводиться безкоштовно, а оргкомітет гарантує анонімність результатів.«Соняшник-учитель» відбудеться 4 жовтня 2016 року в онлайн (або офлайн) режимі з 15:00 до 15:30.
З умовами реєстрації та участі у ньому можна ознайомитися на сайті Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник» у розділі «Соняшник-учитель» за посиланням – http://gra-sonyashnyk.com.ua/teacher.
У разі виникнення питань щодо реєстрації та проведення конкурсу прохання звертатися за телефонами: (050)-837- 55-89; (067)-721- 46-77; (093)-701- 03-77.
З повагою – оргкомітет конкурсу «Соняшник-учитель».
Позиція ЦК Профспілки щодо державного бюджету 2017 Переглянути документ онлайн(ЦК Профспілки висловив свою позицію з приводу норм держбюджету та положень стосовно рівня прожиткового мінімуму, розміру оплати праці працівників освіти, забезпеченості видатками на освітню галузь, стипендіального забезпечення тощо.)
Шановні працівники дошкільних навчальних закладів міста!
Від щирого серця вітаємо вас з професійним святом Днем дошкілля!
Бути вихователем – це справжнє мистецтво, обране за покликом серця, наполеглива, чесна, натхненна праця, що збагачує світ мудрістю, знаннями, милосердям, людяністю.
Щира подяка всім вам за щоденну самовіддачу, благородну любов і турботу, віддане служіння улюбленій справі, терпіння, мудрість, наполегливість і високий професіоналізм. Адже саме ви виховуєте майбутніх науковців, урядовців, зірок і просто добрих людей.
Л.Гриневич: питання підручників для 4-7 класів залишається проблематичним
В українських школах залишається проблематичним питання підручників для 4-7 класів, натомість підручники для 8 класу були вперше надруковані до навчального року в повному обсязі. Про це повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час години запитань до уряду на засіданні Верховної Ради, передає кореспондент УНН.
"Проблематичними залишаються підручники для 4-7 класів. Тому що минулого року 50% було надруковано за кошти Державного бюджету і депутати залучились до цього, віддаючи 80 млн грн свого фонду заробітної плати. Але зараз другу частину мають надрукувати органи місцевого самоврядування, вони отримали на це часткову субвенцію. Але ця субвенція зайшла в 3 тис. суб’єктів органів місцевого самоврядування", - зазначила Л.Гриневич.
З її слів, на 100% вирішила проблему нестачі підручників лише Вінницька область. До тих, які також майже вирішили проблему, міністр освіти віднесла Чернівецьку, Донецьку, Луганську і Київську області.
При цьому вона додала, що вирішено питання підручників для 8 класів.
"Вперше підручники до 8 класу надруковані до навчального року в повному обсязі і розвозяться до областей. Ми розвезли на рівень областей 90% цих підручників", - зазначивла Л.Гриневич.
"Ще 10 пов’язані зі школами меншин і школами дітей з особливими потребами. Вдалося за рахунок економії коштів, бо ми здешевили підручники, бо нема вже відкатів. І за рахунок цього додрукували підручники для дітей шрифтом Брайля, та додруковують хрестоматію для початкових класів з творами сучасних українських дитячих письменників. І це на підтримку оновлених програм початкової школи", - додала вона.